Czy marihuana możę pomóc astmatykom?

Astma to przewlekła choroba układu oddechowego, na którą choruje obecnie około 300 milionów osób na świecie. Liczba ta ciągle rośnie

Jak objawia się astma?

Astma objawia się przede wszystkim napadami duszności, którym towarzyszy świszczący oddech i ucisk w klatce piersiowej. W okresach pomiędzy napadami chory zazwyczaj czuje się dobrze. Napady astmy mogą być wywołane rożnym czynnikami – infekcją, substancjami drażniącymi czy alergenami.

Skąd biorą się objawy astmy?

W ściankach oskrzeli znajdują się mięśnie, które na skutek kontaktu z substancją drażniącą kurczą się. W astmatyka do skurczu dochodzić może nawet podczas kontaktu z substancją nieszkodliwą do zwykłego człowieka. Zdarza się również, że oskrzela są nadreaktywne, czyli reagują bardzo gwałtownie na czynnik drażniący znajdujący się w otoczeniu w bardzo małej ilości, która u zdrowego człowieka nie powoduje reakcji. Poza skurczami oskrzeli, u osób chorych na astmę praktycznie bez przerwy trwa stan zapalny, powodujący usztywnienie oskrzeli a w rezultacie utrudnienie przepływu przez nie. powietrzna. Astmie towarzyszy też obrzęk śluzówki i nadprodukcja śluzu w oskrzelach.

W jaki sposób marihuana może pomóc przy astmie?

Medyczna marihuana ma przede wszystkim działanie przeciwskurczowe, powodując rozszerzanie się oskrzeli, uczestniczy bowiem w regulacji napięcia mięśni gładkich. Działa również przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie, wpływając na związane z procesami chorobowymi limfocyty typu T oraz B. Zmniejszając uch reaktywność, obniża m.in. poziom przeciwciał, co hamuje reakcje alergiczne.

Jak przyjmować marihuanę będąc astmatykiem?

Palenie marihuany nie jest najlepszym sposobem na jej wprowadzenie do organizmu. O wiele lepiej zrobić to za pomocą inhalacji, nie będą one bowiem tak mocno drażnić oskrzeli lub doustnie.

Tekst napisany na podstawie https://tanienasionamarihuany.pl/

 

Podobne wpisy