Czy marihuana może pomóc w leczeniu jaskry?

Liczne badania wykazały, że stosowanie syntetycznych kannabinoidów może być przydatne w leczeniu jaskry bez szkodliwych lub potencjalnie szkodliwych psychoaktywnych skutków ubocznych używania konopi indyjskich.

Zmniejszenie objawów jaskry

Objawami jaskry, które można złagodzić, stosując konopie, są ból, nudności i wymioty, ale efekt zaczerwienienia oczu może się nasilić w przypadku ich stosowania. Jeśli nie ma poprawy w objawy w terapii standardowej lub jeśli terapie takie powodują skutki uboczne, które są trudne do opanowania, potencjalne korzyści wynikające z używania konopi indyjskich powinny być omówione z lekarzem.

Czy marihuana leczy jaskrę?

Używanie konopi indyjskich może tymczasowo obniżyć ciśnienie wewnątrzgałkowe, ale nie leczy jaskry. Chociaż używanie konopi indyjskich wykazało zmniejszenie ciśnienia w oku i ma wysoki profil bezpieczeństwa, ich użycie jest ograniczone.

Możliwe skutki uboczne w terapii konopi

Niektóre działania niepożądane, które mają wpływ na serce, oznaczają, że terapia konopiami indyjskimi musi być ostrożna i starannie przemyślana, i nie powinna być stosowana u pacjentów z problemami sercowo-naczyniowymi.

Leczenie jaskry za pomocą konopi w Polsce

W Polsce możliwe jest leczenie jaskry za pomocą konopi indyjskich. Nasiona tej rośliny można kupić w Polsce w aptece, gdzie są sprzedawane na sztuki. Ze względu na potencjał całości, tj. obniżenie ciśnienia krwi i przepływu krwi do nerwu wzrokowego, jego zastosowanie w leczeniu jaskry musi być dokładnie rozważone i kontrolowane przez lekarza.

Podobne wpisy